Sayfalar

29 Aralık 2017 Cuma

Başkalarını Yargılamak Üzerine - Ram Dass

Bugün Ram Dass'ın şu güzel cümleleriyle karşılaştım ve hemencecik çeviriverdim. Funda da kontrol ederek birkaç güzel öneriyle çevirinin okunurluğunu kolaylaştırdı.

Kendimin ve tüm okuyanların kalbine dokunması, içselleşmesi dileğimle...

*** *** ***

 Başkalarını Yargılamak Üzerine
"Zihninizin nasıl yargıladığını izleyin. Yargılar, kısmen kendi korkularınızdan çıkagelirler. Diğer insanları yargılarsınız çünkü kendi oluşunuzda rahat değilsinizdir. Yargılayarak diğer insanlarla ilişkilerinizde nerede durduğunuzu anlarsınız. Yargılayan zihin son derece bölücüdür. Ayırır. Ayrılma, kalbinizi kapatır. Eğer birine kalbinizi kapatırsanız, kendi acılarınızı ve onlarınkini devam ettirirsiniz. Yargılama hâlinden çıkmak, açık bir kalple sizin ve onların çıkmazlarına değer vermeyi öğrenmek anlamına gelir. İşte o zaman, ayrılma yaratmaksızın kendinizin ve diğerlerinin sadece olmasına* izin verebilirsiniz.
Tek gerçek oyun, olma* oyunudur, güçlü ve zayıf parçalarımızı içerir. Bir şeyi ne kadar itseniz de o, orada kalmaya devam eder. Halının altına süpürülenler gittikçe büyür. Zayıf taraflarınız güçlü olanlardan çok daha ilginçtirler çünkü bunlar size nerelerde olmadığınızı*, neler üzerinde çalışmanız gerektiğini gösterirler.
Sadece “öğreti için teşekkür ederim” diyin. Diğer bir varlığı yargılamanıza gerek yok. Sadece kendiniz üstünde çalışmanız gerekiyor.
Biri öfkenizi uyandırdığında, kızgın olmanızın tek nedeni, bir şeyin nasıl olması gerektiği düşüncenize tutunmanızdır. Gerçekte olanı kabul etmiyorsunuzdur. O zaman zihninizdeki beklentilerin kendi cehenneminizi yarattığını görürsünüz. Bir şey sizin düşündüğünüz gibi olmadığı için siniriniz bozulduğunda, sadece sizi sinirlendiren şeyi değil, düşünme şeklinizi de gözden geçirin. Birçok duygusal acınızın, evrenin nasıl olması gerektiğine dair kalıplarınızdan ve onun, olduğu gibi olmasına izin vermeyi becerememenizden kaynaklandığını göreceksiniz." 
Ram Dass

*Vurgular çevirmene aittir.

Çeviri: Emre Ertegün
Redaksiyon: Funda Aydın

Yazının orijinal metni: https://www.ramdass.org/judgment-others/

4 yorum:

 1. Okey artık çok keyifli çünkü okey keyfinize özelde sohbet ve müzik keyfi ekledik.

  Okeyat okey salonlarında Okey Oyna ve sohbet et ücretlik bedava.

  Sohbetkur arkadaşlarınla eğlen 4 kişi toplan eşli veya herkes tek okey oyna

  Canlı Okey burada ücretsiz hemen okeye bağlan ve oyun başlasın.

  Ayrıca alternatif eğlence portallarımızda eğlenmeye başla

  YanıtlaSil
 2. LENDINGTREE KREDİ A.Ş.


  Nereden kredi alacağınız, bankalar tarafından kapatıldınız ve şimdi nereden kredi alacağınız konusunda hayal kırıklığına uğradınız mı? LENDINGTREE size beklediğiniz krediyi verecektir. lendingtreegroupinc@gmail.com adresinden bize ulaşın.

  Borcunuzu kolayca geri ödeyecek bir kredi?
  Yapmak istediğiniz iş türüne bir kredi?
  Eğitim amaçlı bir kredi?
  Bir daire satın almak için kredi?
  Bu rüya arabayı alacak bir kredi?

  Daha fazla kendinizi yormayın, LENDING TREE INC krediler sunar
  1.000 ila 20.000.000 EUR / USD / POUNDS arasında gizli ödeme yok
  Çok düşük bir% 3 faiz oranında
  Bir borç verme ağı oluşturduk ve
  dünya çapındaki müşterilere finansal yardım.

  Biz mükemmellik standartlarımızı korumak için çalışıyoruz
  günün herhangi bir saatinde hizmetlerimizi sunuyoruz.
  1'den 3'e kadar finansal yardıma ihtiyaç duyanlara kredi veriyoruz
  20 yıl

  Hizmetlerimiz ayrıca şunları içerir:

  . gerçek finansman
  . emlak yatırımcısı
  . inşaat kredileri
  . iş başlangıç ​​kredileri
  . ev kredileri
  . Tüketici kredisi,
  . FHA kredileri
  . kişisel krediler
  . otomobil kredileri
  Bir krediye veya mali yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin.

  e-posta: lendingtreegroupinc@gmail.com

  e-posta: lending-tree@outlook.com

  whatsapp: +1(213)419-2419

  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 3. Krediye mi ihtiyacınız var? Nereden kredi alacağınızı mı arıyorsunuz? Herhangi bir kredi almaya çalıştınız mı? uygun bir kredi almak istiyorsanız şimdi (christywalton355@gmail.com) başvurunuz. Burada% 2'lik çok düşük bir faiz oranı ile kredi sunulmaktadır. Eğer ilgileniyorsanız şimdi bize ulaşın.

  YanıtlaSil
 4. Bu blogda, tüm hayatımı değiştiren acil bir kredi deneyiminde bana yardımcı olan Bay Paco Kredi Şirketi hakkında bu harika referansı duyuruyorum. Faturalarımı ödemek için doğrudan paraya ihtiyacım vardı. Bir blogun Kredi alan kişilerin ifadelerini gördüğümde. Durumunuzu çözebilmenin hiçbir riski yok, Paco kredi şirketi kredilerin yardımıyla dünyadaki pek çok kişiye bu şekilde yardımcı oldu, çok şükür ki paco kredi şirketlerini ve egzersizini ve insanları nasıl yaptığını okudum. zengin olmak. Bazı yararlanıcıların referanslarına ekli Whats-app +18172866412 ile iletişime geçtim ve bugün buradayım, hepsi bana kredi vermeme yardım ettiği için dünya çapındaki Paco Loan Company sayesinde. Şimdi tüm finansal endişelerim bitti. Tek yapmanız gereken verilen e-posta adresine bir mesaj göndermek: pacoloancompany@gmail.com VEYA web sitesi: https://pacoloancompany.wixsite.com/my-site-1

  YanıtlaSil

Yazıyla ilgili yorum yapmak için...